خبرگزاری شفقنا/مدیر گروه مدیریت آموزش های کاربردی و مهارتی حوزه

مدیران حوزه و طلاب دوره های مدیریتی را فرا گیرند

شفقنا- مدیر گروه مدیریت مرکز آموزش های کاربردی و مهارتی حوزه در خصوص لازمه دوره مدیریت برای طلاب و مدیران حوزه بیان داشت: این دوره برای مدیران حوزه از اهمیت بیشتری برخوردار است چون خود افراد مشغول به کار هستند و این مطالب را بهتر، سریعتر و با درک بالایی دریافت می کنند و خیلی سریعتر بازخورد می‌یابد.

به گزارش شفقنا، حجت الاسلام والمسلمین درودی در خصوص اهمیت راه اندازی مرکز آموزش های کاربردی و مهارتی حوزه اظهار داشت: به نظر بنده جای یک چنین مرکزی در حوزه خالی بود و طلاب نیاز داشتند یک سری مهارت های لازم را کسب و براساس این مهارت ها کارهای آموزشی، تبلیغی، تهذیبی و … را انجام دهند.

او افزود: لازمه تشکیل گروه مدیریت در مرکز به این منظور است که معمولا طلاب با ورود به ارگان ها و سازمان ها، نهادهای دولتی و غیر دولتی و حتی امور تبلیغی، با این مهارت ها درگیر هستند و باید آنها را کسب نمایند.

مدیر گروه مدیریت مرکز آموزش های کاربردی و مهارتی حوزه ادامه داد: اگر طلبه با مهارت مدیریت آشنا نباشد و آن را کسب نکرده باشد هم خودش و هم مجموعه ای که در آن کار فعالیت می کند با مشکل مواجه می شود.

او در خصوص برگزاری این دوره ها در حوزه افزود: سابقا در حوزه مباحث مدیریتی تدریس می شد ولی نه به این شکل گسترده لذا طلاب باید این فرصت را محترم بشمرند زیرا مرکزی تاسیس گردیده که مباحث مهارتی و کاربردی را به صورت تخصصی و برای عموم طلاب ارائه می کند و طلاب باید از این فرصت بوجود آمده نهایت استفاده را ببرند و این مهارت را فرا گیرند و آن را تقویت کنند تا بتوانند از آنها در موسسات، مراکز و ارگان ها استفاده نمایند.

درودی در خصوص محتوا و سرفصل های تدوین شده دوره مدیریت بیان کرد: این محتوا و سرفصل ها، تولید و تدوین شده است و اعضای این گروه همگی از اساتید و فضلای صاحب نظر در این زمینه هستند و باید منتظر بازخورد باشیم تا نواقص آن برطرف گردد.

مدیر گروه مدیریت مرکز آموزش های کاربردی و مهارتی حوزه در خصوص برگزاری دوره های مقدماتی و تکمیلی دوره مدیریت افزود: این دوره نیاز به دوره تکمیلی دارد و نمی‌توان با یک دوره به نتیجه رسید، مباحث شامل مقدماتی و تکمیلی است و حتی خیلی از دوره‌های دیگر را هم باید کارگاهی برگزار کرد تا افراد مهارت کارورزی و عملی را هم فرا گیرند که به فهم بهتر دوره بسیار کمک می کند.

او در خصوص لازمه دوره مدیریت برای طلاب و مدیران حوزه بیان داشت: معتقدم این دوره برای مدیران حوزه از اهمیت بیشتری برخوردار است چون افراد مشغول به کار هستند و این مطالب را بهتر، سریعتر و با درک بالایی دریافت می کنند و خیلی سریعتر بازخورد می‌یابد ولی معمولا چون اکثر طلاب هنوز وارد این عرصه نشده اند و در این فضا نیستند انتظارشان از این مباحث انتزاعی و نظری است مگر طلابی که آستانه ورود به عرصه مدیریت باشند.

درودی در زمینه اهمیت و لازمه دوره های کاربردی و مهارتی برای طلاب خاطرنشان کرد: دوره های مهارتی برای طلاب در کنار دروس حوزه از اهمیت و جایگاه بالایی برخوردار است و باید در اجرا و ارائه این دوره ها دقت بسیاری صورت گیرد اگر دوره ها سنجیده برگزار و از اساتید مطرح دعوت و محتوا و سرفصل های خوبی طراحی گردد آینده را خوب ارزیابی می کنم.

او همچنین یادآور شد: دوره هایی که در گروه مدیریت تا به امروز برای سطوح یک، تدوین و مصوب گردیده شامل برنامه ریزی، تصمیم گیری، سازماندهی، کنترل و نظارت می باشد.

مدیر گروه مدیریت مرکز آموزش های کاربردی و مهارتی حوزه در خصوص دوره های سطح دو و سه گفت: در سطح دو دوره های انگیزش، رهبری، ارتباطات، تعارض، مکاتبات اداری، مدیریت تحول، رفتار گروهی، کاربرد مدیریت در محیط های تبلیغی، مدیریت زمان، مدیریت منابع انسانی و به برای سطح سه دوره های از جمله ایده پژوهی، مدیریت استراتژیک یا راهبردی، مدیریت مراکز آموزشی و تبلیغی می باشد.

https://fa.shafaqna.com/news/739355/