حجت‌الاسلام والمسلمین محمد توسلی‌نژاد

مدیر مرکز خدمات حوزه‌ علمیه خراسان شمالی

همایش کارگاه ازدواج و آموزش مهارت‌های زندگی برای مزدوجان تازه عقد کرده با شرکت 140 نفر اردیبهشت ماه برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی «مرکز آموزش های کاربردی و مهارتی» حوزه، حجت‌الاسلام محمد توسلی‌نژاد، در نشست مسئولان مرکز خدمات، اظهار کرد: باید مرکز خدمات حوزه‌های علمیه و مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه به‌عنوان دو بال عمل کنند تا حوزویان بتوانند بهتر و مؤثرتر به ایفای رسالت طلبگی بپردازند.

وی با اشاره به اینکه برنامه‌های مرکز خدمات حوزه‌ علمیه خراسان شمالی هم در همین راستا برنامه‌ریزی می‌شود، گفت: یکی از برنامه‌های این مرکز اجرای برنامه‌های فرهنگی برای خانواده‌های طلاب و روحانیان ازجمله برگزاری دوره‌های مهارت افزایی برای همسران و فرزندان طلاب است.

حجت‌الاسلام توسلی نژاد با اشاره به اعطای تسهیلات به همسران طلاب و روحانیان برای راه‌اندازی مشاغل خانگی، اضافه کرد: افزون بر این، اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه به طلاب و روحانیان شیعه و سنی در سال تحصیلی جاری به نسبت سال گذشته حدود سه برابر افزایش یافته و در این زمینه تسهیلات به طلاب اهل سنت و شیعه بالسویه پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: افزون بر این برگزاری همایش پیوندهای آسمانی هم با شرکت طلاب جوان و خانواده‌های آن‌ها و ارائه مشاوره خانواده در دستور کار این مرکز قرار دارد.

حجت‌الاسلام توسلی نژاد افزود: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته همایش کارگاه ازدواج و آموزش مهارت‌های زندگی برای مزدوجان تازه عقد کرده با شرکت 140 نفر در ابتدای اردیبهشت‌ماه امسال برگزار می‌شود.

وی همچنین با اشاره به برگزاری همایش ممتازان تحصیلی ویژه فرزندان و خانواده‌های طلاب، گفت: همایش ممتازان با شرکت فرزندان و همسران طلاب و روحانیان که ممتاز تحصیلی هستند و امسال آمار فرزندان و همسران طلاب و روحانیان که ممتاز تحصیلی هستند به 277 نفر افزایش یافته است.

حجت‌الاسلام توسلی نژاد با اشاره به نقش برگزاری این همایش در تشویق فرزندان حوزویان برای تحصیل بهتر، خاطرنشان کرد: علاوه بر این برگزاری این همایش اثرگذاری ویژه‌ای در احیای هویت خانوادگی طلبگی داشته است.