معاون آموزش مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه

حجت‌الاسلام‌والمسلمین رستم نژاد

پذیرش در حوزه های علمیه سراسر کشور تا ۲۷ اسفند ادامه خواهد داشت متقاضیان و دانش پژوهان محترم می‌توانند برای ثبت‌نام اقدام کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی «مرکز آموزش های کاربردی و مهارتی» حوزه، حجت‌الاسلام‌والمسلمین رستم نژاد در نشست خبری پذیرش حوزه‌های علمیه در سال تحصیلی 99-1398 اظهار داشت: امسال هم به‌مانند سال‌های دیگر پذیرش در دو مرحله انجام می‌شود و داوطلبان می‌توانند برای شرکت در آزمون ورودی ثبت‌نام کنند.

وی در خصوص شرایط عمومی داوطلبان نیز بیان داشت: برخورداری از صلاحیت‌های اعتقادی، اخلاقی و اجتماعی، اعتقاد و التزام به ولایت‌فقیه و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، تابعیت جمهوری اسلامی ایران، برخورداری از سلامت جسمی و روحی، موفقیت در آزمون ورودی و مصاحبه و نداشتن منع قانونی ازنظر نظام‌وظیفه را ازجمله شرایطی است که داوطلبان باید آن را داشته باشند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین رستم نژاد افزود: حافظین کل و یک‌ششم قرآن و حافظین کل یا یک‌ششم نهج‌البلاغه در کنار رتبه‌های برتر علمی کشوری از امتیازاتی است که داوطلبان دارای این موارد می‌توانند از آن‌ها بهره بگیرند.

وی بابیان این‌که به دنبال بهترین‌ها هستیم و افرادی که واقعاً همت بالایی دارند باید وارد حوزه شوند، تأکید کرد: حوزه امروز در شرایط حساسی قرار دارد به‌طوری‌که تمامی توطئه‌ها علیه دین شده و قصدشان آسیب زدن به مراکز دینی است.

معاون آموزش حوزه‌های علمیه ادامه داد: در مطالعات خودمان برای افق 1414 نیاز به 100 هزار روحانی نیاز داریم اما بااین‌وجود از دو سال پیش پذیرش محدودتر شده و تنها دلیل این مهم کیفی گزینی است.

وی افزود: کیفی گزینی و بومی بودن ازجمله مواردی است که در گزینش‌ها لحاظ می‌شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین رستم نژاد ابراز داشت: پذیرش حوزه‌های علمیه در دو مرحله خواهد بود مرحله اول از 24 بهمن‌ماه الی 27 اسفندماه امسال و مرحله دوم از 17 الی 22 فروردین سال 98 خواهد بود و علاوه بر این داوطلبان می‌توانند با مراجعه به سایت مرکز به آدرس WWW.HOWZEH-QOM.IR یا آدرس کانال پذیرش حوزه‌های علمیه به نشانیhttps://eitaa.com/pazireshhowzeh  اطلاعات بیشتری را به دست بیاورند.

وی بابیان این‌که ظرفیت پذیرش 13 هزار نفر است، خاطرنشان کرد: متقاضیان از سه مقطع سیکل، دیپلم و دانشگاهی می‌توانند در آزمون شرکت کنند و در این میان بیشترین پذیرش از مقطع سیکل است.

معاون آموزش حوزه‌های علمیه تأکید کرد: سربازان حوزه همواره در دوره‌های مختلف به‌خوبی توانسته‌اند عمل کنند و یادگارانی همچون امام خمینی(ره) از خود به‌جای گذاشته است.

وی افزود: حوزه باید از دین صیانت کند و در این مسیر نیاز به سربازانی دارد که با توجه به نیازهای زمان حرکت کنند،‌ از دو سال پیش به‌صورت علمی وارد کار شدیم و عرصه‌های که ورود روحانی نیاز است را شناسایی کرده و برنامه‌ریزی‌های لازم در این زمینه با قوت ادامه دارد.