در مجتمع فرهنگی نور قم

دوره مهارتی و توانمند سازی طلاب و معلمان آموزش و پرورش کردستان

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش کردستان از برگزاری دوره مهارتی و توانمند سازی ۲۰۰ نفر از معلمان و طلاب خواهر و برادر شاغل در آموزش و پرورش کردستان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی «مرکز آموزش های کاربردی و مهارتی» حوزه، حجت الله نریمانی با اشاره به برگزاری موفق این دوره در شهر مقدس قم، اظهارکرد: در اجرای برنامه های کمیته همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش، دوره مهارتی و توانمند سازی طلاب شاغل در آموزش و پرورش، مدیران، معاونین و مربیان پرورشی ، مشاوران و دبیران قرآن و معارف اسلامی استان با شرکت 200 نفر از همکاران خواهر و برادر از تاریخ 23 لغایت 28 بهمن ماه جاری در شهر مقدس قم برگزار شد.

نریمانی در ادامه گفت : از ابتدای اجرای این طرح تاکنون قریب به 750 نفر از مدیران، معاونین و مربیان پرورشی و دبیران در این دوره ها شرکت کرده اند

نریمانی ادامه داد: اين دوره با هدف مهارتی و توانمند سازی، ارتقای سطح معلومات و دانش فردی و بروزآوري اطلاعات همکاران فرهنگی استان، همچنین اهميت و ارتقاء جايگاه و ترويج فرهنگ ديني و نقش طلاب  در سازندگي شخصيت و ابعاد وجودي دانش آموزان برگزار شده است.

دبیر کمیته همکاریهای  کردستان بیان داشت: این دوره ها در راستاي اجرايي نمودن سند تحول بنيادين آموزش و پرورش با رويكرد ساحت هاي شش گانه تربيتي به خصوص ساحت اعتقادي، عبادي، اخلاقي می باشد که با تفکیک برخی موضوعات و گنجاندن برخی عناوین دست به ابتکاراتی هم زده ایم.

وی افزود: موضوعاتی همچون؛ «تقریب مذاهب اسلامی»، «مشاوره»،« امور خانواده»، «تعلیم و تربیت اسلامی» از جمله این موضوعات کاربردی این دوره بود.

نریمانی ادامه داد: دیگر عناوين آموزشی اين دوره را  سند تحول بنيادين با تكيه بر ساحتهاي تربيتي، نحوه ارتباط موثر، اصول برقراري ارتباط و ... تشکیل می داد.

وی در بخش دیگری از گفت وگوی خود با بیان اینکه سال گذشته تنها در هفت شهرستان کمیته همکاری تشکیل و دارای فعالیت بود، خاطرنشان کرد: در اجرای مصوبات استان هم اکنون ۱۶کمیته همکاری در سطح شهرستانها و مناطق تابعه تشکیل شده است.

نریمانی برگزاری نشست مشترک اعضای کمیته همکاری استان و شهرستان‌ها با حضور امامان جمعه، مدیران آموزش و پرورش و دبیران کمیته‌ها در ماههای مختلف سال را از دیگر اقدامات اداره کل آموزش و پرورش استان کردستان  برشمرد.