دبیر شورای عالی حوزه های علمیه:

آیت الله بوشهری(دامت برکاته)

مهارت‌آموزی طلاب منجر به افت تحصیل مستمر نشود /در دامن افراط‌ و تفریط قرار نگیریم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری«حوزه»، آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری در دیدار مسئول مرکز آموزش‌های کاربردی و مهارتی حوزه‌های علمیه که در سالن جلسات شورای عالی حوزه برگزار شد، اظهار داشت: طرح اولیه مرکز آموزش‌های مهارتی با همکاری مرکز امور طلاب و دانش‌آموختگان شکل‌گرفته و ارتقاء یافته و به یک مرکز مستقل تبدیل‌شده است.

وی افزود: تأسیس مرکز آموزش‌های کاربردی و مهارتی حوزه‌های علمیه، الهام گرفته از روح حاکم بر شورای عالی بوده است به‌ویژه نامه استاد قرائتی به رهبر معظم انقلاب «مدظله‌العالی» و تأکید معظم له بر امر مهارت‌آموزی سبب اهتمام بیشتر در ایجاد این مرکز شد.

دبیرشورای عالی حوزه‌های علمیه بیان کرد: مرکز آموزش‌های کاربردی و مهارتی حوزه‌های علمیه با این وسعت و ارتباط‌گیری که با نهادهای مختلف پیداکرده است، باید به‌صورت مستقل توسعه و مأموریت‌های خود را ادامه دهد.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: این‌که گفته می‌شود هر طلبه حداقل یک مهارت باید فرابگیرد بسیار سخن خوب و به‌جایی است، باید در دوره‌های مرکز آموزش‌های کاربردی و مهارتی حوزه‌های علمیه جاذبه‌های موردنیاز ایجاد شود که طلاب احساس کنند به برنامه شما نیازمند هستند.

استاد حوزه علمیه افزود: مرکز آموزش‌های کاربردی و مهارتی حوزه‌های علمیه برای پیش برد اهداف ارزشمند خود به این نکته توجه بیشتری داشته باشد که مسیر مهارت‌آموزی منجر به سبک شدن کفه دانش‌اندوزی و تحصیل مستمر طلاب نشود.

آیت الله حسینی بوشهری خاطرنشان کرد: اگر تاکنون تفریط شده است و طلاب فقط مشغول تحصیل دانش‌های نظری حوزوی بودند، اکنون جانب افراط نرویم و طلاب را فقط در مسیر مهارت‌ها سوق ندهیم، بلکه همیشه مراقب باشیم در دامن افراط‌ وتفریط قرار نگیریم.

http://hawzahnews.com/detail/News/480109