حضرت ایت الله حسینی بوشهری(دامت برکاته)

دبیر محترم شورای عالی حوزه های علمیه

 مرکز آموزش‌های کاربردی و مهارتی با این وسعت و ارتباط‌گیری که با نهادهای مختلف پیداکرده باید به‌صورت مستقل توسعه و مأموریت‌های خود را ادامه دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی «مرکز آموزش های کاربردی و مهارتی» حوزه، آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری در نشست هم‌اندیشی با مسئول مرکز آموزش‌های کاربردی و مهارتی حوزه‌های علمیه که در سالن جلسات شورای عالی حوزه برگزار شد اظهار داشت: طرح اولیه مرکز آموزش‌های مهارتی با همکاری مرکز امور طلاب و دانش‌آموختگان شکل‌گرفته و ارتقاءیافته و به یک مرکز مستقل تبدیل‌شده است.

وی افزود: تأسیس مرکز آموزش‌های کاربردی و مهارتی حوزه‌های علمیه الهام گرفته از روح حاکم بر شورای عالی بوده است به‌ویژه نامه استاد قرائتی به رهبر معظم انقلاب «مدظله‌العالی» و تأکید معظم له بر امر مهارت‌آموزی سبب اهتمام بیشتر در ایجاد این مرکز شد.

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه بیان کرد: مرکز آموزش‌های کاربردی و مهارتی حوزه‌های علمیه با این وسعت و ارتباط‌گیری که با نهادهای مختلف پیداکرده است باید به‌صورت مستقل توسعه و مأموریت‌های خود را ادامه دهد.


عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: این‌که گفته می‌شود هر طلبه حداقل یک مهارت باید فرابگیرد بسیار سخن خوب و به‌جایی است، باید در دوره‌های مرکز آموزش‌های کاربردی و مهارتی حوزه‌های علمیه جاذبه‌های موردنیاز ایجاد شود که طلاب احساس کنند به برنامه شما نیازمند هستند.

استاد حوزه علمیه افزود: مرکز آموزش‌های کاربردی و مهارتی حوزه‌های علمیه برای پیش برد اهداف ارزشمند خود به این نکته توجه بیشتری داشته باشد که مسیر مهارت‌آموزی منجر به سبک شدن کفه دانش‌اندوزی و تحصیل مستمر طلاب نشود.

حسینی بوشهری خاطرنشان کرد: اگر تاکنون تفریط شده است و طلاب فقط مشغول تحصیل دانش‌های نظری حوزوی بودند اکنون جانب افراط نرویم و طلاب را فقط در مسیر مهارت‌ها سوق ندهیم بلکه همیشه مراقب باشیم در دامن افراط‌ وتفریط قرار نگیریم.