دیدار حجت الاسلام والمسلمین کشوری و استاد قرائتی

استاد قرائتی

مرکز آموزش های کاربردی و مهارتی به خوبی صورت گرفته که کاری جدید و نو در حوزه است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی «مرکز آموزش های کاربردی و مهارتی» جلسه و دیداری صمیمی با حضور مسئول و همکاران مرکز آموزش های کاربردی و مهارتی و مفسر قرآن حجت الاسلام والمسلمین قرائتی.

در ابتدای این دیدار حجت الاسلام والمسلمین مهدی کشوری گزارشی از فعالیت یکساله مرکز آموزش های کاربردی و مهارتی ارائه نمود و اظهار داشت: حدودا ۹۰ درصد دوره های مهارتی که نیاز طلاب و دانش آموختگان حوزه های علمیه است توسط مرکز آموزش های کاربردی و مهارتی احصاء گردیده است.

مسئول مرکز آموزش های کاربردی و مهارتی ادامه داد: براساس اولویت بندی صورت گرفته دوره های مهارتی تقریبا در ۳۰۰ مدرسه، سرار کشور درحال برگزاری می‌باشد که تمامی این دوره ها طبق مصوبه شورای عالی در قالب ۱۲۸ ساعت الزامی که شامل: روخوانی، روانخوانی، تجوید، روش تحقیق، روش تبلیغ و روش تدریس است و برای طلاب پایه های اول تا ششم درنظر گرفته شده است.

در ادامه این جلسه استاد بهشتی مدیر گارگروه تفسیر قرآن، گزارش سرفصل و دوره های تفسیر پرداخت و بیان داشت: کارگروه تفسیر در محورهای، تبلیغ قرآن محور و مهارت های بیان تفسیر که محور اول (تبلیغ قرآن محور) برای پایه های اول تا ششم و محور دوم (بیان تفسیر) برای پایه های بالاتر در نظر گرفته شده است.

در ادامه این دیدار استاد قرائتی به بیان دیدگاه های خود در خصوص دوره های احصاء شده پرداخت و اظهار داشت: تعریف و احصاء دوره های مهارتی مخصوصا در حوزه قرآن و تفسیر که نیاز حوزه بوده الحمدا... توسط مرکز آموزش های کاربردی و مهارتی به خوبی صورت گرفته که کاری جدید و نو در حوزه است.

در ادامه این جلسه گزارش و نمونه ای از دوره های غیرحضوری که در قالب سایت، جزوات و سی دی که می‌توان برای طلاب و دانش پژوهان برگزار کرد ارائه گردید که مورد استقبال و تقدیر این مفسر قرآن قرار گرفت.

در پایان این دیدار صمیمی حجت الاسلام و المسلمین قرائتی ضمن خرسندی از فعالیت این مرکز بر ضرورت اولویت بندی دقیق آموزشهای مهارتی با رویکرد قرآن  تأکید نمودند . ودرباره انگیزه های معنوی و اینکه هر کاری که برای خدا وند متعال باشد هیچ وقت یاس و نا امیدی در پی نخواهد داشت فرمودند سعی کنید انگیزه های الهی را همیشه در خود تقویت کنید تا بهتر در مسیر کار و فعالیت های خود قدم بردارید.