مسئول اداره آموزش های غیرحضوری مرکز آموزش های کاربردی و مهارتی حوزه های علمیه

حجت الاسلام والمسلمین ملکوتی

شروع دوره مجازی تربیت استاد پژوهشگر ویژه اساتید حوزه علمیه استان ایلام

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی «مرکز آموزش های کاربردی و مهارتی» حوزه، حجت الاسلام والمسلمین ملکوتی با اشاره به برگزاری اولین دوره آموزش مجازی تربیت استاد پژوهشگر ویژه اساتید حوزه علمیه استان ایلام  گفت: به حول و قوه الهی از فردا دوشنبه ۹ مهر ۱۳۹۷ دوره ی ترتیب استاد پژوهشگر به صورت آموزش مجازی برون خط برای اساتید این استان آغاز می‌گردد و مدت زمان این دوره دو ماهه خواهد بود که اساتید ۴۹ جلسه آموزشی را در این مدت به صورت مجازی خواهند گذراند.

 

وی افزود: از ویژگی های آموزش مجازی و به خصوص این دوره می‌توان به صرفه جویی در هزینه ها، استفاده از اساتید مجرب و باسابقه، امکان اجرا در کل کشور در زمان محدود و همخوانی سرفصل ها با نیاز طلبه است.

حجت الاسلام ملکوتی اظهار داشت: از ویژگی های دیگر دوره های آموزش های الکترونیک می‌توان تهیه بسته های اسکورم است که در آن فیلم تدوین شده به صورت اسلاید نمایش داده می‌شود و نکات مهم درس را در بر دارد اشاره کرد.

مسئول آموزش‌های غیر‌حضوری ادامه داد: متن درسی برای هر جلسه تولید و به همراه فیلم و صوت در سایت آموزش‌های غیر‌حضوری بارگزاری می شود و همچنین زمان جلسات حداکثر۱۰ دقیقه ای با رعایت استاندارد های نوین آموزشی است.

ایشان بیان داشت: سؤالات تستی در پایان هر درس مرحله ای از فراگیری است که اتفاق افتاده و انجام تمرین های هر درس به صورت کاربردی مرحله ی پایانی فراگیری است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: این طرح که با مشارکت معاونت پژوهش حوزه های علمیه و مرکز آموزش‌های کاربردی و مهارتی شروع گردیده است و تا پایان سال تحصیلی ۹۸-۹۷ تمامی اساتید حوزه های علمیه سراسر کشور را تحت پوشش قرار خواهد داد.   /انتهای خبر